NOVEMBER
2014 |
Sunday |
Monday |
Tuesday |
Wednesday |
Thursday |
Friday |
Saturday |
|
|
|
|
|
|
11:00am-5:00pm
District 9-RibFest at The Zoo; 12400 SW 152 St |
|
|
|
|
10:30am-3:30pm
District 1-Job Corps-Open House Garden Party; 3050 NW 183 St
4:00pm-5:00pm
District 5-Funkshion Fashion Week; 22nd St/Collins Ave
|
7:00am-2:00pm
District 1-Immigration Ceremony; 5880 NW 183 St
9:00am-11:00am
District 11-Bowman Ashe Dookin K-8; 6601 SW 152 Ave
10:00am-12:00pm
District 3-Immigration Ceremony; 8801 NW 7 Ave
12:00pm-5:00pm
District 3-Famn Ayisyen Nan Miyami Group; 260 NE 59 Terr
|
|
3:00pm-6:00pm
District 2-Flavors of North Miami; 770 NE 125 St
|
6:00pm-8:00pm
District 1-Meet Me Monday Group; 2331 NW 143 St |
|
9:00am-1:00pm
District 2-Cuisine Creole Voter Registration Drive; 15034 NE 6 Ave
10:00am-2:00pm
District 4-Jem’s Realty Inc; 1380 NE Miami Gardens Dr
|
9:00am-12:00pm
District 3-S. Fla. Re-Entry Center HUB; 1600 NW 3 Ave
4:00pm-5:00pm
District 9-Expose Program; 951 SW 4 St - Homestead
|
7:00am-10:00am
District 11-Immigration Ceremony; 14675 SW 120 St
7:00am-1:00pm
District 1-Immigration Ceremony; 5880 NW 183 St
8:00am-12:00pm
District 3-Immigration Ceremony; 8801 NW 7 Ave
9:00am-1:30pm
District 5-Fall Into Wellness Fair 2014; 111 NW 1 St
|
7:00pm-8:30pm
District 1-The Art of Transformation Fair; 490 Opa Locka Blvd
|
|
10:00am-1:30pm
District 2-Dr. Smith Joseph’s Medical Office; 13377 W. Dixie Hwy.
1:00pm-2:00pm
District 7-Florida Occupational Health Care; 9135 SW 87 Ave
2:30pm-3:30pm
District 3-Unity Health Nursing Center Voter Registration Drive; 1404 NW 22 St
|
10:00am-12:00pm
District 2-Hialeah Shores Nursing/Rehab Center Voter Registration Day; 8785 NW 32 Ave
10:00am-1:00pm
District 3-Miami Country Day School Voter Registration Drive; 601 NE 107 St
|
9:00am-1:00pm
District 2-Ernst Multi Services; 12766 W. Dixie Hwy.
10:00am-1:00pm
District 7-Our Lady Of Lourdes Academy; 5525 SW 84 St
10:30am-12:00pm
District 10-Palace of Kendall Nursing Home Voter Registration Day; 11215 SW 84 St
|
12:00pm-5:00pm
District 7-Grove Green Market; 3496 Main Hwy
|
7:00am-2:00pm
District 1-Immigration Ceremony; 5880 NW 183 St
8:00am-12:00pm
District 3-Immigration Ceremony; 8801 NW 7 Ave
10:00am-2:00pm
District 8-CBT College Community Fair; 19151 S. Dixie Hwy
1:00pm-3:00pm
District 11-Immigration Ceremony; 14675 SW 120 st
1:00pm-4:00pm
District 9-South Point Crossing Housing; 897 W. Lucy St-Fla. City
6:00pm-8:00pm
District 3-Manifest Destiny; 212-260 NE 59 St
|
|
|
9:30am-12:00pm
District 7-Coral Gables Court House; 3100 Ponce De Leon Blvd
10:00am-12:00pm
District 12-Deco Productions, Inc.; 7711 W. 22 Ave
3:00pm-4:00pm
District 11-Heartland HealthCare-Kendall; 9400 SW 137 Ave
3:30pm-5:00pm
District 2-Thanksgiving Food Giveaway; 12220 Griffin Blvd
|
10:30am-11:30am
District 5-Riverside Care Center; 899 NW 4 St |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|